
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 2.494758 mg |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 4.9 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 3.5 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | AND |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| Number of Gates | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Logic Family | 74LVC |
| Logic Level - Low | 0.7 V to 0.8 V |
| Logic Level - High | 1.7 V to 2 V |
Stock: 21032
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.07883 | $0.78830 |
| 50 | $0.06844 | $3.42200 |
| 100 | $0.05942 | $5.94200 |
| 500 | $0.05130 | $25.65000 |
| 1000 | $0.04634 | $46.34000 |
| 3000 | $0.04634 | $139.02000 |
